Extrém

24. srpna 2018 16:40

redakce Prima Lajk

GALERIE: Muž trpí neznámou chorobou, která mu zmenšuje tělo a nechutně ohýbá kosti. Jak je to možné?

Má neznámou vzácnou poruchu, která z něj udělala doslova pokrouceného trpaslíka, přesto on požehnává ostatním.

Pouze 61 cm vysoký duchovní Bharat Tiwari z Indie trpí již od pěti let záhadanou poruchou, kterou ještě žádný lékař nebyl schopný identifikovat. Ta způsobuje zmenšování jeho těla a kroucení kostí. Dnes 53letý muž tvrdí, že je právě proto pro občany místní vesnice i těch okolních respektovanou osobou a všichni věří, že by mohl být reinkarnací antického boha. Nikdo se mu údajně neposmívá, všichni jej uctívají a pomáhají mu a on jim dává požehnání.

Hluboce věřící Bharat si není jistý, co bylo příčinou vypuknutí této neznámé nemoci. Myslí si, že je to dar od boha a domnívá se, že možnou příčinou může být zeď, která na něj spadla, když byl malý. Rodiče na něm prý vyzkoušeli nejrůznější léčby, žádná však nezafungovala. Ve svém stavu pochopitelně není schopen pracovat, přesto je bez problémů schopný sám cestovat a provádět základní každodenní činnosti jako praní prádla nebo třeba vaření čaje.

Je prý příliš hrdý na to, aby přijal pomoc někoho jiného, naopak on sám pomáhá ostatním například na zahradě. Podle lékařů je malá pravděpodobnost, že by se vzhledem k jeho věku jeho stav zlepšil, a to i v případě, že by neznámou nemoc odhalili. Bharat přesto žije šťastný život ve své komunitě. Co s jeho tělem vzácné onemocnění udělalo, se nyní můžete podívat v naší galerii.

Sdílejte článek
Štítky nemoc Indie choroba lékař galerie věřící příběhy

Přečtěte si také