GALERIE: Obrovský úspěch! Tahle půvabná Češka je nejchytřejší maturantkou světa a míří na Oxford!

Mladá dívka se dočkala úspěchu, v který ani nedoufala.

A pak, že je na tom české školství mizerně. To určitě neplatí pro gymnázium Nový PORG, které si připsalo velký světový úspěch. Tamní studentka, mladá Vendula Fialková, byla totiž jedním z mála lidí, kteří v těžké mezinárodní maturitě dosáhli maximálního počtu bodů a neudělala ani jednu chybičku! Dosáhla tak 45 bodů a zařadila se tak mezi 146 nejlepších maturantů na světě! Zkoušku přitom globálně absolvovalo 150 tisíc studentů. A to je opravdu velký mezinárodní úspěch.

Chytré a půvabné Vendule se její triumf navíc začíná hezky vyplácet. Byla totiž přijata na prestižní univerzitu v Oxfordu, kde se bude věnovat studiu matematiky. „Lákala mě i architektura, ale nakonec jsem si řekla, že matematika má největší potenciál,“ řekla studentka pro Hospodářské noviny. Ani její spolužáci si ale nevedli vůbec špatně.

Všech jejích 15 studentů dosáhlo dohromady průměru 39 bodů, což je vysoce nad světovým průměrem. Podle vedení školy se jedná o nejlepší výsledek v historii Česka. Není divu, že ani ostatní maturanti nemají o prestižní nabídky ze zahraničí nouzi a mnoho z nich se už uchytilo na světově uznávaných školách. Gratulujeme! Snad bude české školství podobné úspěchy zaznamenávat častěji.

Sdílejte článek

Přečtěte si také