Extrém

13. listopadu 2018 12:34

redakce Prima Lajk

GALERIE: Pár pojmenoval své dítě po Adolfu Hitlerovi! Teď byli obviněni z toho, že jsou členy neonacistické skupiny

Nepojmenovávejte svoje děti po Adolfovi.

Následující případ kupodivu nepochází z Ameriky. Ne, k celé kauze došlo ve Velké Británii, když se policie dozvěděla, že jeden pár z Birminghamu pojmenoval své dítě po Adolfu Hitlerovi. Situace se týká jistého Adama Thomase (22) a jeho ženy Claudie Patatasové (38) kteří svému novorozenému synovi dali prostřední jméno Adolf kvůli Adamově adoraci Hitlera.

To by ještě nebyl ten nejhorší zločin (ale špatný to je i tak), policie totiž následně zjistila, že pár byl členem tajné neonacistické skupiny National Action, kterou úřady zakázaly v roce 2016. Extrémní pravicové uskupení přesto působí v Británii dodnes.

Policie v domě rodiny nalezla fotografie, na kterých je Adam v masce Ku Klux Klanu držící svého syna nebo pak rodinné foto s hákovým křížem na vlajce. Spolu s párem byli zadrženi další čtyři muži, všichni teď skončili obviněni a rozsudek se dozvědí v prosinci. Cílem této organizace bylo v Británii vyvolat rasové nepokoje a šířit nenávistnou ideologii.

Sdílejte článek
Štítky Adolf Hitler Amerika dítě policie Velká Británie vězení Birmingham rodiče galerie skupina neonacista Adam Thomas National Action

Přečtěte si také