Extrém

31. října 2016 15:43

redakce Prima Lajk

GALERIE: Šílené! Chlapec má obří jazyk o velikosti tenisového míčku. Jak se mu vůbec vejde do pusy?

Pro dospívající muže se kvůli vážnému stavu i pouhé spaní stává noční můrou.

Osmnáctiletý Krzysztof Wegrzyn z Polska by si měl užívat dospívání a balit holky, místo toho bojuje s životem ohrožujícím handicapem. Od svého narození totiž trpí vzácným onemocněním, kvůli němuž má nezhoubný nádor krevních cév přímo v jazyku! Ten mu tak za léta narostl do neskutečných rozměrů a momentálně svým tvarem připomíná spíše tenisový míč.

Nádor je pak pro chlapce životu nebezpečný. Nejen, že mu dělá problém mluvit, ale například při spánku mu hrozí zadušení. Krzysztof proto potřebuje rychlou operaci. O speciální zákrok se lékaři pokusili už v jeho dětství. Tenkrát ale při operaci hrozilo, že vykrvácí, a proto museli doktoři svou snahu vzdát. Nyní mu ale svítá nová naděje v podobě specialistů z Německa.

Případná operace ovšem stojí v přepočtu jeden a půl milionu korun, které se snaží jeho rodiče získat pomocí charity. Na operaci zatím lidé přispěli zhruba polovinu požadované částky. Odvážný Krzysztof, jenž svůj stav bere vážně statečně, se však nevzdává a pořád doufá v zázrak. Pevně věříme, že se ho nakonec dočká.


Přečtěte si také