Extrém

21. listopadu 2016 11:42

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tahle drastická dieta je hitem! Po drsné plastické operaci jazyka vás bude bolet jíst! Podívejte se...

Jestli si myslíte, že zmenšení žaludku je jeden z nejradikálnějších způsobů jak hubnout, ještě jste neslyšeli o operaci jazyka, která bolestivě snižuje chuť k jídlu.

Při operaci vám plastický chirurg přišije na jazyk kus hygienického materiálu. Procedura způsobí stav, kdy vás natolik bolí jíst jakoukoli pevnou stravu, že zůstanete jen u té tekuté.

Ačkoli závažné zdravotní dopady nebyly objeveny, už samotná drastičnost operace zvedá obočí. V USA ji provozuje pouze jeden chirurg a není schválená. Naopak ve Venezuele si získala širokou oblibu. Procedura byla vyvinuta v roce 2009 a od roku 2011 rostla její popularita ve zmíněné latinskoamerické zemi.

Znemožnění příjmu pevné stravy má prý výsledky. Lidé, kteří operaci podstoupili, zhubli až 14 kilogramů za měsíc. Velice důležité je ale odstranit cizí předmět z jazyka ve správný čas. Ten přichází právě po jednom měsíci muk. Pokud se „nášivka“ nesundá včas, může k němu přirůst. To může vést až k permanentním bolestem v jazyku. Nejen z toho důvodu je procedura většinou chirurgů kritizována. Během prvních tří dní pacienti nemohou skoro mluvit a mohou se objevit infekce nebo otoky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také