Extrém

21. ledna 2017 12:26

redakce Prima Lajk

GALERIE: Tohle je tvář největšího českého sériového vraha! Zneužíval 12letou dívku, pak ale...

Jestli jste si mysleli, že sérioví vrazi se objevují leda tak v Americe, a nebo jste doufali, že existují jen v hororech, mýlili jste se. I Česko má opravdové monstrum, které připravilo o život možná i desítky lidí.

Jmenoval se Hubert Pilčík a dělal převaděče do západního Německa. Své oběti vraždil v počátcích komunistického režimu. Právě lidé, kteří chtěli odejít za svobodou na Západ se stávali jeho oběťmi. Nikdo po nich navíc nijak výrazně nepátral, takže si Pilčík mohl užívat svou zvrácenou zálibu. Vyšetřování začalo až po nalezení první mrtvoly v roce 1951, v té době musel mít Pilčík na svědomí už několik životů. Vyšetřovatelům se podařilo zjistit totožnost zabité ženy a následně se dostali k dopisu, který měl být od její dcery Daniely a ve kterém stálo, že rodina žije v Německu. Dopis pocházel od Pilčíka, ten tak sám zanechal stopu, která kriminalistům pomohla vraha dopadnout.V Pilčíkově kůlně policisté objevili osobní věci zmizelých osob. Ve chlívku pro kozu ale našli ještě něco děsivějšího! Mučicí nástroj, ve kterém byla upoutána až 16 hodin denně dvanáctiletá Daniela, dokázal, jak strašný sadista Pilčík byl. Stroj, jehož fotku najdete v galerii, vypadal opravdu děsivě. Dívka měla hlavu zavřenou v bedně vycpané látkami, aby nebyl slyšet křik. Vzduch byl přiváděn jen malým otvorem. „Věznil zde dvanáctileté dítě, holčičku, kterou zneužíval,“ řekl k případu spisovatel Emil Hruška, který se českým pohraničím zabývá ve svých knihách.

V galerii najdete fotky z místa činu i vrahovu hlavu naloženou v lihu:

Obětí Pilčík přiznal pět, ale mohlo jich být mnohem více, protože neexistovala registrace uprchlíků na Západ. V pořadu Očima Josefa Klímy o případu promluví Pavel Hůrka, syn jednoho ze zavražděných. Přes půl století starý případ je tak pořád aktuální a nesmí se na něj zapomenout. Pilčík nakonec spáchal sebevraždu ve vězení a jeho hlava byla naložena do lihu (opravdu nechutnou fotku najdete v galerii také). Více o případu se dozvíte v neděli 22. ledna na Primě od 21.35 hned po seriálu Temný Kraj. V pořadu Očima Josefa Klímy se také budete moct podívat na rozhovor s Pavlem Hůrkou. Zatím se mrkněte na upoutávku:

Sdílejte článek

Přečtěte si také