Extrém

23. června 2017 11:42

redakce Prima Lajk

GALERIE: Týpek byl několik hodin na sluníčku a utrpěl tyto děsivé popáleniny. Tohle se vám může stát v aktuálních vedrech!

Muž si myslel, že opalovací krém není potřeba. Velmi toho litoval.

Aktuální horké dny nepanují pouze v České republice, ale ve velké části Evropy. Například ve Velké Británii padají při aktuálních vedrech i desítky let staré teplotní rekordy. O ohromné síle sluníčka se tu pak nejvíce přesvědčil Skot Greg Binnie z Edinburghu. Ten pracuje jako zahradník a rozhodl se v těchto parných dnech vyjít na sluníčko bez opalovacího krému. Pokládal to totiž za zbytečné. Po sedmi hodinách na přímém slunci toho ale krutě litoval.

Na těle, zejména na ramenou a krku, se mu začaly tvořit obrovské puchýře a muž nakonec utrpěl popáleniny druhého stupně. Nepomohl ani fakt, že mladík pracoval v těchto horkých dnech přesčas, jelikož si chtěl ušetřit na dovolenou na slunné Ibize. Tam ovšem kvůli hrůzným následkům asi jen tak nepojede. „Je to extrémně bolestivé, zejména v základních věcech jako hýbání rameny. Nemohu si ani pořádně lehnout,“ popisuje Greg. A my se z následující galerie jeho bolesti ani nedivíme. Vy proto stejnou chybu jako on rozhodně nedělejte a nezapomínejte se mazat opalovacím krémem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také