Extrém

13. července 2016 14:53

redakce Prima Lajk

GALERIE: Týpek cestoval kolem světa 100 dní a měl jen 2 dolary! Takhle to dokázal…

Šetříte na dovolenou, uděláte si rozpočet a stejně vás pak vyjde mnohem dráž, než jste plánovali? Jeden Rus dokázal objet svět skoro bez financí.

Dmitry Juanov začal v domovské Moskvě se zhruba padesáti korunami v kapse. To byl jeho kapitál, se kterým se vydával na cesty. Z ruské metropole se vydal na Bajkal a později do Kazachstánu. Na Sibiři mu místní věnovali teplé oblečení, aby nezmrzl. Pak se vydal do pouště Gobi.

Všechno zvládl autostopem. Velkou čínskou zeď navštívil bez vstupenky tak, že se utekl strážím. Vlaky také jezdil načerno. V Šanghaji zase přespával na střechách mrakodrapů, nemusel tak platit za ubytování. Z Číny do Ameriky ale moře přeplavat pochopitelně nešlo, Dmitry si proto vydělával jako prodavač pohledů, dokud neušetřil tolik, aby si zaplatil letenku do USA.

V San Franciscu se mu podařilo zachránit muže, který spadl z útesu. Američan pak Dmitrymu koupil letenku z USA do Evropy. Ze západního pobřeží na východní, odkud měl odlétat, Dmitry opět stopoval. Potom se přes Paříž a Brusel vrátil zpět do Moskvy. Podařilo se mu to tři hodiny před tím, než uběhlo sto dní od chvíle, kdy se vydal na cestu. Vyrazili byste na takové dobrodružství také? V galerii se můžete podívat na snímky, které Dmitry při cestě pořídil:

Sdílejte článek

Přečtěte si také