GALERIE: Vypadá jako dětský Hulk! Malé holčičce narostly ruce do obřích rozměrů! Co se s ní děje?

Teprve roční dítě bojuje s vážným handicapem.

Osmnáctiměsíční Madison Gatlin z americké Floridy je už na první pohled zcela jiná než ostatní děti v jejím věku. Má totiž ruce takřka gigantických rozměrů a ve svém útlém věku téměř připomíná namakaného svalovce z posilovny. Realita je ovšem poněkud smutnější. Dívka totiž trpí vzácným onemocněním postihující lymfatický systém. Na těle, konkrétně na rukou a hrudníku, jí kvůli tomu vyrostly obrovské nezhoubné nádory. Útvary se jí pak na těle tvoří i nadále.

Dva z výrůstků má už od narození a lékaři se obávali, že se nedožije ani prvních narozenin. I když má holčička za sebou řadu operací, její stav je pořád vážný. Holčička má často bolesti a zvětšená tkáň jí brání v pohybu. Nemůže proto prožívat stejné dětství jako ostatní děti. Maminka se snaží ze všech sil sehnat peníze na další operace a doufá, že svou holčičku konečně zachrání.

I přes vzácné onemocnění, jímž trpí zhruba 200 lidí na světě, je ovšem statečná a její maminka se snaží brát situaci aspoň trochu s humorem. Sama jí například říká, že je dítě od comicsové postavy Hulka! „Jednou se mě dva malí kluci na pískovišti zeptali, proč má Madison tak obrovské ruce. Řekla jsem jim, že její tatínek je Hulk. Okamžitě se jim rozzářily oči,“ říká maminka. Snad jim dobrá nálady vydrží co nejdéle.

Sdílejte článek

Přečtěte si také