Extrém

9. prosince 2016 17:34

redakce Prima Lajk

GALERIE: Žena porodila vlastního vnuka, a splnila tak sen nemocné dceři. Jak je to možné?

Její dcera zažívala peklo. Maminka se proto rozhodla splnit její největší sen.

Když bylo dnes jednadvacetileté Jessice Jenkins 18 let, vyslechla si od lékařů zdrcující zprávu. Diagnostikovali jí totiž rakovinu děložního hrdla. Dospívající dívka pak nejenže musela bojovat se zhoubnou nemocí, ale navíc se musela vzdát největšího životního snu. Kvůli nemoci a následné léčbě už totiž nemůže mít nikdy děti.

Dívka byla na dně, život bez dětí si totiž neuměla takřka představit. „Rakovinu můžete porazit. Opravdové zoufalství mě zasáhlo až ve chvíli, kdy mi řekli, že nebudu moct mít děti,“ přiznala Jessica. V tu chvíli se ovšem rozhodla přispěchat na scénu její matka Julie, když jí nabídla, že coby náhradní matka odnosí a porodí svého vlastního vnuka. Dcera si totiž nechala těsně před začátkem léčby zmrazit vajíčka, a tak byl tento proces možný. Lékaři tak oplodnili vajíčko spermatem jejího manžela, vložili ho do dělohy Julie a čekali na zázrak. A ten se opravdu dostavil a pětačtyřicetiletá maminka očekávala svého vlastního vnoučka. Těhotenství kvůli jejímu vysokému věku neslo řadu rizik, i přesto se vše obešlo bez větších komplikací.

Jessica pak prožívala celé těhotenství se svou maminkou, a byla dokonce i u nedávného porodu. Julie tak porodila své dceři předvánoční dárek v podobě syna Jacka a Jessica snad nemůže být na svou matku víc hrdá. Ví totiž, že si kvůli věku prošla ohromnou bolestí a je jí za porození potomka velmi vděčná.

Sdílejte článek
Štítky nemoc vejce matka léčba lékař galerie rakovina

Přečtěte si také