Extrém

31. března 2019 20:15

redakce Prima Lajk

GALERIE: Žena při autonehodě přišla o čelo, protože měla nohy na palubní desce. Tohle fakt nikdy nedělejte

Až si příště řeknete, že poutat se v autě je zbytečné a nohy na natažené na palubní desce ještě nikomu neublížily, vzpomeňte si na tuhle nebohou dívku bez čela.

Že by se člověk při jízdě v autě měl připoutat, ví úplně každý. Mnoho lidí však tohle bezpečnostní opatření ignoruje a hloupě předpokládá, že jemu se přece nic nemůže stát. To si možná říkala i 22letá Gráinne Kealy, předtím, než si v naprostém klidu za jízdy položila nohy na palubní desku vozu. To však po chvíli dostalo smyk na zledovatělé silnici, sjelo z ní a narazilo přímo do zdi. Prudké nafouknutí airbagu okamžitě prudce vymrštilo její nohy rovnou do obličeje a náraz kolen jí v něm zlomil téměř všechny kosti a vyrazil dva zuby.

Společně s přítelem, který auto řídil, byli převezeni do nemocnice, kde Gráinne podstoupila celkem 16 operací, které měly zabránit vytékání mozkomíšního moku a zafixovat zlomeniny ve tváři. Po několika měsících však lékaři zjistili, že Gráinne dostala infekci do kosti na čele, kterou tak museli odstranit. Dívka tak žila dva roky doslova bez čela. Za svou deformaci se styděla tolik, že odmítala vycházet ven a vídat se se svými známými. Když už musela dům opustit, vždy si vzala klobouk.

Doktoři se však nakonec podařilo Gráinne vytvořit nové keramické čelo. Vedle následků po autonehodě souvisejících s poraněním mozku a kostí v obličeje navíc trpěla i dalšími problémy kvůli užívání léků - vytvořily se jí žlučové kameny a téměř pořád ji bolí hlava. Od děsivé bouračky letos uplynulo už 10 let. Nyní má Gráinne čtyřletého syna a snaží se svým příběhem varovat ostatní, aby neudělali stejnou chybu jako ona. Minimálne její fotky po autonehodě a odstranění čelní kosti, které můžete vidět i v naší galerii, by měly být dostatečnou motivací k dodržování všech bezpečnostních zásad při jízdě v autě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také