návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

GALERIE: Žena stárne sedmkrát rychleji než běžní lidé. Ve dvaceti tak vypadá na 140 let. Jak je to možné?

Kvůli vzácné poruše tahle žena stárne sedmkrát rychleji než běžný člověk.
Vydáno: 14.08.2019
Žena stárne kvůli vzácné chorobě 4
Autor: profimedia Žena stárne kvůli vzácné chorobě 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Představte si, že sotva se narodíte, už stárnete sedmkrát rychleji než běžný člověk. Přijde vám to jako sci-fi? Ne tak docela. Dvacetiletá Claudia Amaral z Portugalska by mohla vyprávět. V pouhých čtyřech měsících se u ní totiž začaly objevovat příznaky jako vypadávání vlasů, vrásky nebo zvýšená pigmentace kůže.

V jednom roce jí pak lékaři diagnostikovali vzácnou genetickou chorobu zvanou progerie, která způsobuje předčasný a urychlený rozvoj stařeckého vzhledu a chorob typických pro staré lidi. Doktor tehdy sdělil rodičům, že lidé s touto nemocí se průměrně dožívají 13 až 14 let, přičemž ale mohou umřít ze dne na den. Claudia však od té doby bojuje a zatím překonala všechny překážky.

Oproti lékařským prognózám už letos oslavila 20 let, a to i díky výrazné podpoře rodiny. Přestože je kvůli progerie její fyzický stav na úrovni 140letého člověka, chodí pravidelně ven se svými kamarády a nedovoluje svým zdravotním problémům, aby ji jakkoliv omezovaly. Jak ve svých dvaceti kvůli této nevyléčitelné nemoci vypadá, se můžete podívat v naší galerii.

Holčička s hlavou ohnutou do pravého úhlu čeká na operaci 1

GALERIE: Holčička, která má hlavu ohnutou do pravého úhlu, čeká už dva roky na operaci. Její stav vám zlomí srdce

Článek je zařazen v: stárnutí , choroba , progerie , zdraví , stáří