GALERIE: Ženu napadl žralok během kurzu potápění. Její brutální zranění na hlavě děsí internet

Lákaly by vás kurzy potápění? Pak si dávejte velký pozor na výběr místa, kde se to chcete učit. Tahle žena totiž po útoku žraloka dopadla hodně špatně.

Asi málokdo by čekal, že na něj během potápěčského kurzu ve speciální nádrži zaútočí žralok. A přece se přesně tohle stalo jedné ženě v jihovýchodní Číně. Nana, jak se podle místních médií napadená jmenuje, se účastnila lekce potápění v akváriu uzpůsobeném tomuto účelu, při které ji nečekaně pokousal rozzuřený predátor. Okamžitě po této nehodě byla převezena do nemocnice, kde podstoupila čtyřhodinovou operaci, po níž jí ve tváři, na obličeji a čelisti zůstalo 70 stehů. Podle aktuálních zpráv se se ze zranění stále zotavuje pod lékařským dohledem.

Nádrž, ve které se Nana učila potápět, obývala řada žraloků tygřích. Ti jsou popisováni jako bratranci velkých bílých žraloků. Podle odborníků však tenhle druh predátorů útočí na lidi jen výjimečně, a to pouze tehdy, začne-li je obtěžovat člověk jako první. Vypadá to tedy, že se nebohá žena ocitla v nesprávný čas na nesprávném místě a žraloka k útoku musela, byť nevědomky, nějakým způsobem vyprovokovat. Celý kurz ji přitom stál téměř 9 500 Kč.

Manažer potápěčského klubu, který lekce pořádal, v oficiálním prohlášení uvedl, že Naně pokryje veškeré výdaje spojené s operací a případnými kosmetickými zákroky. Navíc jí přislíbil, že ji zdarma umožní praktické i teoretické absolvování kurzu, jakmile se zotaví a bude připravena opět se ponořit do vody. Jestli jí to vynahradí především psychickou újmu z nečekaného napadení žralokem, to si netroufáme odhadnout. V následující galerii ale můžete vidět, že její zranění jsou sice děsivá, ale zároveň mohla dopadnout mnohem hůře.

Sdílejte článek

Přečtěte si také