návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

GALERIE: Zlatá medailistka odstoupila z olympijských her, aby zachránila svého koně!

To je opravdu krásné gesto!
Vydáno: 13.08.2016
Tahle sportovkyně je vskutku obdivuhodná.
Autor: facebook.com/profimedia.cz Tahle sportovkyně je vskutku obdivuhodná.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nizozemská jezdkyně Adelinde Cornelissen se měla účastnit soutěže v drezúře na probíhající olympiádě v Riu. A měla velkou šanci na úspěch – na minulých hrách vybojovala stříbro a bronz a má i zlato z mistrovství světa. Jenže osud tomu chtěl jinak.

Její kůň Parzival, s nímž zmíněných úspěchů dosáhla, se také zdál na náročný závod skvěle připraven. Jenže v samotném Riu byl kůň den před závodem nateklý a s horečkou. Příznaky nemoci se nakonec podařilo vyřešit a Parzival dostal od veterinářů povolení k soutěži.

Jenže Adelinde cítila, že kůň stále není v pořádku. A tak i když se snažil, rozhodla se v půlce projížďky své soutěžní působení ukončit. Zamávala divákům a odešla. Na svůj Facebook později napsala, že zdraví jejího kamaráda je přednější než její vlastní úspěchy. Skutečně obdivuhodné a vpravdě olympijské gesto! Podívejte se na jejich unikátní přátelství i do galerie:

Článek je zařazen v: soutěž , fotogalerie , závod , Facebook , Olympiáda , kůň , gesto , úspěch