Extrém

13. srpna 2016 13:56

redakce Prima Lajk

GALERIE: Zlatá medailistka odstoupila z olympijských her, aby zachránila svého koně!

To je opravdu krásné gesto!

Nizozemská jezdkyně Adelinde Cornelissen se měla účastnit soutěže v drezúře na probíhající olympiádě v Riu. A měla velkou šanci na úspěch – na minulých hrách vybojovala stříbro a bronz a má i zlato z mistrovství světa. Jenže osud tomu chtěl jinak.

Její kůň Parzival, s nímž zmíněných úspěchů dosáhla, se také zdál na náročný závod skvěle připraven. Jenže v samotném Riu byl kůň den před závodem nateklý a s horečkou. Příznaky nemoci se nakonec podařilo vyřešit a Parzival dostal od veterinářů povolení k soutěži.

Jenže Adelinde cítila, že kůň stále není v pořádku. A tak i když se snažil, rozhodla se v půlce projížďky své soutěžní působení ukončit. Zamávala divákům a odešla. Na svůj Facebook později napsala, že zdraví jejího kamaráda je přednější než její vlastní úspěchy. Skutečně obdivuhodné a vpravdě olympijské gesto! Podívejte se na jejich unikátní přátelství i do galerie:

Sdílejte článek
Štítky závod Facebook Olympijské hry kůň Olympiáda úspěch galerie Rio de Janeiro gesto fotogalerie sportovní soutěž Letní olympijské hry 2016 soutěž Adelinde Cornelissen

Přečtěte si také