Extrém

24. června 2015 15:29

redakce Prima Lajk

Hipsteři, bacha! Nošení těsných džín vás může zabít!

Neměla si zahrávat s ohněm a oblékat si ty upnuté kalhoty. Pak už bylo pozdě a na řadu musela přijít kudla...

Pro krásu se musí trpět, ale tohle už je příliš. Z australského Adelaide přichází zpráva, které znepokojí všechny, kdo se každé ráno složitě soukají do kalhot, div si u toho nesedřou kůži. V tamní nemocnici totiž přijali ženu, která zkolabovala a musela strávit čtyři dny na kapačkách poté, co jí "skinny" džíny naprosto odkrvily dolní kočetiny.

Doktoři ji museli dostat z kalhot břitvou, tak oteklé nohy měla. Naštěstí zůstala bez trvalých následků, ale když opouštěla nemocnici, slibovala, že když kalhoty, tak už jedině volné nebo rovnou zvonáče.

Zpráva se nakonec dostala i do odborného časopisu Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry, kde ošetřující lékař Thomas E. Kimber vysvětlil: „Toho dne pomáhala rodině se stěhováním, což zahrnovalo hodně klekání a zvedání se. Postupně prý začala cítít, jako by jí džíny čím dál víc škrtily.“

Když šla v noci k sobě domů, najednou začala škobrtat, ztrácet cit i kontrolu v nohou, až spadla na zem. Obět vlastních módních choutek se pak musela odplazit na kraj silnice a naštěstí se jí podařilo zavolat si taxíka do nemocnice.

„Byl to náš první obdobný případ, ale velice závažný. Ukazuje se, že současná móda může představovat i výzvu pro neurology,“ poznamenal profesor Kimber.

Slyší to Albert Černý?

Sdílejte článek
Štítky nemocnice krása džíny neurolog Albert Černý Adelaide kalhotky Albert Černý Journal of Neurology

Přečtěte si také