Extrém

11. června 2015 14:22

Tereza Javorová

HIT: Pupíková challenge dobývá internet! Otestujte se taky, jestli potřebujete zhubnout

A máme tu další výzvu! Pupíková challenge se stala absolutním virálním hitem v Číně a za pár hodin si ji hodilo do vyhledávače přes 130 milionů lidí. Twitter pak zaplavila pupíková selfíčka. Zvládnete to taky?

Ice bucket challenge, Lip challenge, Coke challenge... s výzvami jako by se poslední dobou roztrhl pytel. Od poslední, coca-colové výzvy neuběhl ani týden a máme tu další! Pupíková výzva je absolutním hitem.

O co jde? Pokud se dokážete rukou, kterou si dáte za záda, dotknout pupíku, máte vyhráno.

Prý se tím ukáže, jestli potřebujete zhubnout, nebo ne. Po stovkách selfíček mladých, hubených Číňanek, které neměly problém se rukou na pupíku polechtat, se však objevila i fotka mladého muže, který rozhodně není žádný proutek. Svého pupíku na vypaseném bříšku se ale i tak dokázal dotknout!

Je to tedy ani ne tak o štíhlosti jako spíše o ohebnosti a délce paží. Pokud máte ruce jako Saxána, tak to nejpíš zvládnete levou zadní, i kdybyste měli postavu Haliny Pawlowské.

Challenge vzbudila velké reakce veřejnosti. Čínský fitness trenér Xie Wei se svěřil, že se dotknout pupíkou rukou za zády nedokáže. "Musíte splňovat tři faktory. Být štíhlí, mít dlouhé ruce a dobrou flexibilitu," zároveń dodává, že lidé, kteří to dokážou, mají velmi úzký pas, kterého člověk s jinou konstitucí těla i přes sebevětší cvičení nikdy nedocílí.

Tak nezoufejte. Pokud se pupíku pořád ještě dotknete normálně rukou vepředu, tak na tom nejste zas tak špatně.

Sdílejte článek
Štítky Selfie Halina Pawlowská výzva Čína Internet pupík

Přečtěte si také