Extrém

7. ledna 2015 12:50

Táňa Sáblíková

Hitlerův odkaz naší generaci: Pozor na moje krávy!

Že Adolf Hitler měl rád genetické studie, to se ví. Jeho spolupracovník Josef Mengele studoval za druhé světové válce dvojčata a na vězních v koncentračních táborech prováděl různé experimenty. Objekty Hitlerových studií ale nebyli jen lidé, ale také zvířata!

Na jeho šlechtitelské počiny můžete narazit ještě dnes. Jedna z vyšlechtěných druhů krav totiž dělá problémy chovatelům ve Velké Británii. Podle samotných farmářů jsou totiž nejhorší její povahové vlastnosti!

Derek Gow, který tyto krávy chová od roku 2009 a telata prodává dalším hospodářům, si stěžuje na jejich agresivitu. „Když jsme začali s chovem, koupili jsme několik desítek kusů, nyní jich máme jen šest. A to právě kvůli jejich agresivnímu chování,“ nechal se slyšet Derek. U lidí prý navíc nejsou příliš oblíbené.

Geneticky upravené krávy mají na svědomí Heinz a Lutz Heckovi. Ti se vylepšováním plemenných vlastností skotu zabývali ve dvacátých a třicátých letech 20. století. Plemeno, které vypěstovali, se nazývá po nich – Heckův skot neboli Zpětně vyšlechtěný pratur.

Derek Gow a jeho krávy

-SaTan-

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také