Extrém

5. června 2015 11:17

Lenka Zajícová

Holky, tohle je menstruační revoluce! Díky těmto spoďárům nebudete potřebovat vložky!

Každý den má 800 milionů žen po celém světě menstruaci. Ne každá žena má však možnost používat vložky. Právě proto na řadu přichází revoluční spodní prádlo, které dost možná změní způsob, jakým se o sebe v době mensesu staráte.

Přestože menstruace je součástí života každé zdravé ženy v produktivním věku, v mnoha částech světa ženy stále nemají přístup k základním hygienickým potřebám Například v Ugandě každoročně dívky zmeškají 11 procent školní docházky, protože bez vložek nemohou pochopitelně chodit do školy. Pak je zde druhá stránka věci, a tou je, že každá žena žijící ve vyspělé zemi v průběhu svého života spotřebuje 150 kg sanitárních vložek nebo tamponů. To je opravdu velké množství netříditelného odpadu, které znamená hrozbu pro náš ekosystém.

A právě proto vymyslely tři Newyorčanky, Miki Agrawal, její sestra Radha a společná kamarádka Antonia Dunbar, produkt Thinx pants. Vyrobit kalhotky, které jsou atraktivní a zároveň nabízejí maximální ochranu i ve dnech, kdy máte nejsilnější menstruaci trvalo tři roky. Spodní prádlo je tenké, ale i přesto je vyrobeno z šesti voděodolných vrstev. K dispozici jsou 3 druhy spodního prádla. Od kalhotek pro slabší dny, po gaťky, které absorbují dvakrát tolik krve, co běžné tampony. Jedny kalhotky stojí od 600 Kč. Za každý prodaný kus, putuje další do Afriky. O kalhotky je takový zájem, že je na ně aktuálně čekací doba. Tak co, jdete do toho?

Sdílejte článek

Přečtěte si také