návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

Horolezec uvízl ze zlomenou nohou v horách. Neuhodnete, co jedl, aby se udržel při životě.

Američan Gregg Hein málem přišel o život. Při výstupu na Goddartovu horu, mu na nohu spadl balvan, který ji zlomil. Šest dní tak čekal na pomoc. Pil sníh a jedl...?
Vydáno: 21.07.2014
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celých šest dní jsem jedl broučky, hlavně cvrčky. "Věděl jsem, že musím vydržet minimálně dva dny než si někdo všimne, že jsem pohřešovaný. Po čtvrtém dni jsem už byl nervózní. Samozřejmě mě několikrát napadlo, že tam mohu umřít, ale samozřejmě jsem stále doufal a věřil, že přijde pomoc."
Ta také přišla. Po šesti dnech objevila Gregga helikoptéra, která ho dopravila do nemocnice. Horolezec tam zůstal týden. Nyní je už zpět doma a na hory nezanevřel. Údajně se nemůže dočkat až se mu uzdraví noha a on bude schopný opět vyrazit do ho. “  Ale už nikdo to neudělám sám.Tenkrát jsem si sáhnul na dno.” řekl pro tamní média sympatický sportovec.

 

Mohlo by vás zajímat: 

video Divácké zprávy: Méďa je úžasný horolezec! Tyhle záběry jsou opravdu unikátní!

Nejlepší horolezec je méďa! (Divácké video)

Článek je zařazen v: jídlo , pomoc , nohy , hora , horolezec