Extrém

4. června 2015 15:09

Tereza Javorová

HRDINA! Osmiletého kluka dva roky šikanovali kvůli dlouhým vlasům. On si je nechal narůst kvůli charitě

Osmiletý Christian McPhilamy se odvážil k hrdinskému činu. Dva roky si nechával narůst dlouhé blonďaté vlasy, které pak věnoval na výrobu paruk pro děti s rakovinou. Musel ale vydržet tvrdou šikanu a nadávky spolužáků, že vypadá jako holka!

Výzrálost a dospělácký přístup, který má Christian McPhilamy, se mezi osmiletými kluky moc často nevidí. Tento roztomilý blonďák s rošťáckým úsměvem se rozhodl, že si nechá narůst dlouhé vlasy, aby pomohl dětem s rakovinou.

Když mu totiž bylo šest, viděl v televizi reklamu Výzkumné dětské nemocnice St. June a příběhy stejně starých dětí, jako je on sám, ho silně zasáhly. Rozhodl se, že si nechá narůst dlouhé vlasy, kterém pak věnuje na výrobu paruk pro děti, které kvůli chemoterapii o vlasy přišly.

Místo úcty a uznání za svůj hrdinský čin se ale od spolužáků dočkal jen posměchu a šikany. Nadávali mu, že vypadá jako holka a za vlasy ho tahali.

Christian to ale vydržel. Po dvou letech si svoje krásné blonďaté vlasy nechal ostříhat a s ustřiženými culíky se pyšně vyfotil. "Jsem na něj tak hrdá! Nenechal se zlomit okolím a vždycky se všem snažil trpelivě vysvětlit, proč to dělá," řekla se slzami dojetí jeho matka.

Christian přiznal, že se necítil moc dobře, když se mu ostatní pořád posmívali, ale je rád, že vydržel a dosáhl svého cíle. Je tak vzorným příkladem, že pokud človek chce, vždycky může nějak pomoci slabším a nemocným! Když to zvládl osmiletý kluk, zvládne to přece každý.


Přečtěte si také