Extrém

6. června 2015 12:05

Lucie Průchová

HRŮZA: Opilý řidič najel do maminky s kočárkem, ve kterém byla roční dvojčata!

Maminka si vyšla do parku se svými ročními dvojčaty v kočárku. Najednou se k nim přiřítil vůz a najel do kočárku, který se vymrštil spolu s dětmi do vzduchu. Matka nestihla nijak zareagovat.

Vůz řídil opilý muž, který ani nevěděl, kam jede. Byl natolik pod vlivem, že ani neviděl, kde je silnice.

Zděšená maminka se snažila na poslední chvíli uhnout do bezpečí, ale auto narazilo do kočárku a obě děti letěly vzduchem. Po nárazu běžela svým dětem okamžitě na pomoc, zakryla krvácení plačícím dvojčátkům, která naštěstí přežila.

Náhodná kolemjdoucí Marina Matveeva (54), zavolala policii a sanitku. Později vypověděla: „Šla jsem na procházku a najednou jsem viděla auto, jak vjelo na trávník a řítilo se na nic netušící ženu s kočárkem.

Matka neměla vůbec žádnou šanci zareagovat, kočárek vyletěl do vzduchu a jedno z dětí přistálo velmi blízko u zadního kola vozu.“

„Řidič rozhodně nevypadal na to, že by chtěl zastavit, ale matka křičela tak hlasitě, že na poslední chvíli šlápl na brzdy. Kdyby to neudělal, jistě by dítě rozdrtil kolem auta.“

K incidentu došlo ve městě Sevastopol, což je přístavní město na Krymském poloostrově na Ukrajině.

Policejní mluvčí řekl, že když strážníci dorazili o pět minut později na místo, našli maminku, která držela v náručí svá dvojčátka, a vzlykajícího muže, který zůstal v autě.

Řidiči, byla na místě provedena dechová zkouška. Nadýchal osm promile, což je pro většinu z nás smrtelné. Neměl u sebe ani řidičský průkaz, tvrdil, že ho ztratil, ale papíry od auta měl. Vypověděl, že dostal smyk, a proto auto vyjelo ze silnice.

Opilý řidič nyní čelí obvinění z řízení pod vlivem alkoholu, jakož i ohrožení životů druhých.

Dvojčata byla ihned převezena do nemocnice, kde lékaři po provedení všech vyšetření zjistili, že neutrpěla žádná vážná znamení, což je opravdu zázrak při tak silném nárazu.

Podle dostupných zdrojů jsou ve stabilizovaném stavu.


Přečtěte si také