Extrém

10. srpna 2017 12:04

redakce Prima Lajk

Jak fungují pohyblivé obrazy v Harry Potterovi? Fanoušci konečně rozlouskli tuhle největší otázku!

Harry Potter a pohyblivé obrazy? Tahle otázka nám vrtala hlavou dvacet let! Nyní konečně známe odpověď.

Pokud patříte do generace lidí, kteří jako malí vyrůstali s knihami a později také filmy o Harrym Potterovi, pak vás už tahle otázka nejspíš někdy napadla. Jak zatraceně fungují pohyblivé obrazy?

Předně je nutno říct, že si všichni jsou dobře vědomi toho, v jakém žánru se nacházíme. Sledujeme fiktivní svět čar a kouzel, akceptovat existenci pohyblivých obrazů by nám tedy nemělo dělat problém. Jenže zatímco všechno ostatní v tomhle světě dává perfektní smysl, okolo fungování pohyblivých obrazů se toho vlastně příliš nenapsalo. A to je problém, protože pak může dojít k otázkám jako například tohle:

- Jak vypadá svět z pohledu lidí v obrazech?- Co nutí postavy v obrazech zůstat na stejném místě a neodstěhovat se místo toho na jiné plátno, které se jim líbí víc?- Pokud by portrét Buclaté dámy byl rozřezán s ní na plátně, zemřela by nadobro?- Existují nemocnice pro postavy na plátnech?- Jak dlouho trvá, než se postavy z jednoho plátna přesunou na druhé?- Pokud člověk zemře, je možné ho namalovat a poté s ním dále komunikovat z plátna?

A takhle bychom mohli pokračovat donekonečna. Pointa je, že jsme až dosud neměli nejmenší představu, jak pohyblivé obrazy fungují. Díky fanouškovské diskuzi na serveru BuzzFeed už to však neplatí. Jak to tedy je?

Díky střípkům informací z webu Pottermore fanoušci zjistili, že postavy v obrazech jsou pouhými odrazy skutečných osobností. Mají jejich povahu, chování i vzhled, nejsou ale skutečnými pokračovateli původních lidí. Proto musí například ředitelé Bradavic mít své portréty připravené roky dopředu, aby do nich postupně mohli ukládat své vzpomínky, díky kterým poté budou živější. Bohužel, plno zbylých otázek zůstává stále nezodpovězeno a musíme tak doufat, že nám na ně autorka někdy v budoucnu odpoví. Třeba v nové knížce? Prosím?

Mohlo by se vám líbit:


Přečtěte si také