Extrém

11. května 2017 16:54

redakce Prima Lajk

Je tohle nejtlustší mimino světa? V osmnácti měsících váží neuvěřitelných 32 kilo a pořád tloustne! Podívejte se, jak vypadá!

Nyní hrozí tlouštíkovi ale vážné komplikace.

Yagiz Bekte je osmnáctiměsíční mimino z Turecka, které je asi nejtlustším batoletem na světě. Ve svém velmi nízkém věku váží neuvěřitelných 32 kilo a neustále dál přibírá. Rodiče jsou zoufalí, protože se skoro nevejde ani do kočárku a jen velmi obtížně na něj shánějí dostatečně velké plenky. Rodina se navíc kvůli jeho nadváze dostala do velkých finančních problémů. Léčba, kterou musí podstupovat, stojí totiž 4 000 dolarů na pouhé tři dny. Měsíčně pak utratí jen za doktory neuvěřitelných 39 000 dolarů.

Peníze ale nyní došly a syn stále potřebuje další léčbu. Jeho otec upozornil na to, že bez ní bude ještě více tloustnout, což může ohrozit jeho dýchání a vést ke smrti. Yagiz trpí nedostatkem leptinu, což je hormonální porucha, která ovlivňuje váhu a metabolismus. Proto chce neustále jíst, v čemž se ho snaží jeho rodina jen obtížně brzdit. Yagiz navíc nemůže ani chodit, běhat nebo si hrát, jako jiné děti jeho věku. I proto dál nabírá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také