Extrém

24. února 2016 17:17

Petr Cífka

Jsou tu nové smajlíky! Zničí Facebook v podobě, v jaké ho známe?

Revoluce Facebooku je tady. Máme se ale vůbec proč radovat?

Středa 24. února se zapíše do historie Facebooku tučným písmem. Definitivně totiž skončila éra legendárních “lajků“. Jak už jste si totiž asi všimli, na sociální síti si od teď místo obyčejného palce nahoru můžeme vybírat ze slušné řádky smajlíků. Takzvanou funkcí Reactions nyní můžete vyjádřit svoji radost, smutek nebo že vás něco doopravdy štve. Co ovšem hlavouny Facebooku k takové změně vedlo?

Tvůrci tvrdí, že jde o další krok udělat slavné stránky ještě o něco více autentickými a vy můžete urychleně vyjádřit své pocity. Dalším z důvodů byly také žádosti uživatelů, jimž se nelíbí, že mohou na tragické události typu úmrtí či děsivé nehody reagovat poněkud nevhodným palcem. Noví, různorodí smajlící mají tento problém vyřešit. Asi hlavní důvod je pro Zuckerberga a spol. ale větší aktivita uživatelů, kteří doteď nechtěli reagovat jen pouhým “to se mi líbí“. Tvůrci si slibují, že počet kliků nyní výrazně naroste.

Změna pak samozřejmě už nyní sbírá rozporuplné reakce. Zatímco jedni jsou z emotikonů nadšeni, jiní nešetří kritikou o přeplácanosti a chtěli by zpátky starý dobrý Facebook. Holt, změna je život. Uvidíme, jak velký bude mít tento odvážný krok nakonec u uživatelů úspěch.

Sdílejte článek

Přečtěte si také