Extrém

2. července 2015 17:53

Lenka Zajícová

Kadeřník stříhá na ulici lidi bez domova. Podívejte se na báječné proměny!

Australan Nasir Sobhani jeden den v týdnu vyjde do ulic Melbourne, kde stříhá bezdomovce. Tím se snaží lidi inspirovat k tomu, aby se mohli postavit zpátky na nohy a začít lepší život.

Nasir se rozhodl, že bude pomáhat lidem bez domova poté, co on sám se ocitl na dně kvůli své drogové závislosti na kokainu. Nasir stříhá lidi na ulici, ptá se na jejich životní příběhy, a ty pak píše na svůj blog, který je extrémně populární. „Miluji stříhání vlasů. Po drogách, na kterých jsem byl závislý, jsem musel objevit další závislost a tou je pomáhat lidem a dělat je atraktivnější. Jsem velice šťastný, když vidím lidi, jak jsou z mých účesů nadšeni. Je to sice maličkost, ale dává jim to naději. Tu lidé bez domova často nemají.“

Grahamovi je 33 let. Na ulici žije proto, že nemá rodinu. Trpí epilepsií a mozkovou obrnou. V dětství byl matce odebrán a poslán do ústavu. Tam byl tak bit, že se u něj začala projevovat epilepsie a trvalé poškození mozku. Právě kvůli svému zdravotnímu stavu nemůže bydlet v azylovém domě nebo jiných příbytcích určeným sociálně slabším lidem. Podle zákona totiž musí v těchto institutech být i řádné lékařské vybavení a lékař. To si však většina těchto středisek nemůže dovolit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také