Extrém

17. března 2015 14:50

Tereza Javorová

Kam se hrabe Krakonoš! Angličanka má huňatý plnovous a ani se za něj nestydí!

Britka Harnaam Kaur se jednou provždy rozhodla vzdát žiletek a bolestivého vosku. Dívce rostou po celém těle už od 11 let husté chlupy, pro což se stala po několik let obětí šikany, a chtěla se i zabít. Místo spáchání sebevraždy se ale rozhodla celému světu hrdě ukázat svůj plnovous a být šťastná.

Harnaam Kaur z anglického Berkshire je 24 let a trpí syndromem polycystických ovarií. Ten způsobuje hormonální nerovnováhu. Ženy s touto nemocí jsou tak často neplodné a kvůli zvýšené hladině testosteronu jim po celém těle rostou husté chlupy.

Od svých 11 let, kdy se u Harnaam začalo ochlupení objevovat, byla na škole obětí tvrdé šikany. Zoufale se tak snažila chlupů zbavit a celé tělo i tvář si holila a epilovala voskem. Útokům vrstevníků se stejně neubránila, což ji málem dohnalo až k sebevraždě.

Pak ale získala novou sílu a svému problému se odhodlala postavit.

Spojila se s charitou Fixers, která bojuje proti šikaně, a se svým bratrem natočila silné video, kde vystupuje právě v roli oběti šikany. "Pro mého bratra bylo těžké hrát roli kluka, co mě šikanuje, protože mi vždycky byl velkou oporou a ochráncem," řekla Harnaam v ranním programu The Morning televize ITV.

Harnaam se tak už dál se svým plnovousem neskrývá. Dala se na sikhismus, náboženství, které zakazuje stříhání vlasů a vousů, a skrze svůj příběh se snaží upozornit veřejnost na problém šikany. Reakce lidí je prý úžasná a dostává od nich obrovskou podporu. "Chci svůj život žít, tak jak chci, a jsem pyšná na to, jak jsem byla stvořena," říká Harnaam na adresu všech, co se jí posmívali. "Žena by se neměla stydět za to, jak vypadá, " dodává.

Harnaam se svým bratrem

Sdílejte článek

Přečtěte si také