Extrém

1. května 2015 11:30

Lenka Zajícová

Karezza. Nejžhavější a nejdiskutovanější novinka v sexu se vyhýbá orgasmu obloukem

Orgasmus, jak na něj. 10 tipů, které vám zaručí v posteli úspěch…Toto jsou titulky, které formou magazínů slibují, že nám vyšlapají cestu k vyvrcholení. V lepším případě rovnou nabídnou zkratku ve formě několika stručných tipů. Trošku to láká, že? Není se čemu divit. Orgasmus chce každý, nebo ne?

♥ Co je to? A proč by se mi to mělo líbit? Pokud jste teď mírně otrávení a uvažujete, že číst přestanete, tak ještě chvíli vydržte. Tato metoda se dá přirovnat k jízdě autem. Všichni to děláme, ale krásy přírody si užijeme pouze tehdy, když si sedneme na kolo a začněme naše okolí vnímat docela jinak, než jsme zvyklí. Karraza zkrátka posouvá hranice intimity, protože se při ní partneři více soustředí na doteky, dýchání a synchronizaci těla. Začnete zkrátka více vnímat akt samotný. Přestože spousta lidí se domnívám, že karreza je v rozporu s našimi pudy, překvapivě si tuto metodu pochvalují převážně muži. A to už o něčem svědčí, ne?

Každá z nás to v minulosti zažila. Na počátku vztahu nasadíme růžové brýle a díváme se na svět skrz oblak zamilovanosti. Z toho oblaku, ale dříve nebo později, přijde strmý pád dolů, do reality. Je to přirozený proces, za který může postupné vyprchání neurochemie. V průběhu orgasmu dostaneme pořádnou dávku oxytocinu a dopaminu. Díky nim zažíváme citovou nerovnováhu. Víte, proč máme po sexu potřebu se mazlit? A někdy si pobrečet? Může za to právě zvýšená hladina těchto hormonů. Ta také může za to, že se po nezávazném sexu můžeme bezhlavě zamilovat do bratrance kamarádky, pro kterého je vrcholem kulturního zážitku finále seriálu Simpsonovi a jeho kariérní ambicí je zběsilá jízda ještěrkou po Kauflandu v průběhu noční směny.

Proč karezza funguje:

pokud máte častá vyvrcholení, po nějaké době je velice obtížné se uspokojit. Sex se stálým partnerem jednoduše zevšední. Máme tedy tendence hledat další sexuální zážitky, to vede i po touze vyzkoušet nové partnery. Je to přirozený proces, který nám však ztěžuje naši snahu zůstat věrný. Probouzí v nás zvířecí instinkty. Jednoduše chceme neustále pociťovat návaly euforie, které prožíváme s novým partnerem. Když k orgasmu nedochází, hladina hormonů je stabilní. Emocionální kocoviny se nám vyhýbají obloukem, a mezi partnery tak dochází k harmonii. Právě to potvrdilo mnoho mužů, kteří se rozhodli tuto metodu vyzkoušet. Mezi ně patří i Jack, který napsal svou zkušenost do nezávislé diskuse na internetu. “Mám rád porno, nebudu zastírat, že ne. Jednu dobu jsem na internetu trávil víc času než se svými dětmi. S manželkou jsem nespal skoro půl roku, neměl jsem potřebu. Když ale manželství procházelo krizí a téma rozvod bylo na denním pořádku, přestal jsem se věnovat blonďatým, silikonem vycpaným ženám, a začal se věnovat manželce. Kamarád už kdysi mluvil o karreze, a tak jsme ji s manželkou začali, vyzkoušeli. Naše pouto, přestože to zní absurdně, se upevnilo a náš sexuální život se výrazně zlepšil. Milujeme se víc a intenzivněji. Mám na ní skoro neustále chuť. Začal jsem si všímat věcí, na které jsem si už několik let nevzpomněl. Zapomněl jsem třeba na to, že jsem na vysoké miloval její vůni a hladkou pokožku. Díky této metodě jsem si opět uvědomil, co mě na sexu s ní vždy vzrušovalo.” Jack (48), architekt, New York.

♥ Pro koho je Karezza určena? Tato metoda je velice individuální a každý pár s ní zachází jinak. Hodí se pro partnery, kteří jsou spolu již mnoho let, ale pochvalují si ji i mladší lidé, kteří karrezu berou jako určitou výzvu.

♥ ♥ ♥

Přestože tato metoda aktuálně zažívá obrovský boom, kořeny sahají už do roku 1895. V té době se o zásadách karrezy (pohlazení) ve své knize zmínila průkopnice této formy sexu, americká gynekoložka Alice Bunker Stockham. Ona sama řekla, že je důležité si uvědomit, že klimax není zakázaný. Jen pro partnery přestane být prioritou, protože si tento akt začnou užívat zcela jiným a intenzivnějším způsobem. Tak co? Jdete do toho?

Sdílejte článek

Přečtěte si také