Extrém

13. října 2014 13:50

Táňa Sáblíková

Kočky mají devět životů… Jak to dělají?

Čtyřnozí miláčkové, kteří předou, mazlí se, ale také škrábou a ničí nábytek, to všechno jsou kočky. Tato chlupatá stvoření mají prý devět životů, alespoň podle lidí, vědci tvrdí něco jiného, ale život nám neustále dokazuje, že jich je opravdu devět!

Kočky skáčou odkudkoliv a je jedno, jak vysoko to je! Nebojí se a vždycky to přežijí. Buď jsou opravdu tak dobří skokani – nebo že by se okamžitě reinkarnovali? Nezáleží totiž na tom, z jaké výšky skáčou, (téměř) vždy dopadnou na všechny čtyři a prostě si jen ladně odcupitají.

Stejně jako mají schopnost se dostat z hodně složitých situací a to opět díky své schopnosti skákat a dopadat na všechny čtyři. Tuto vlastnost mají díky vzpřimovacímu reflexu, který jim pomáhá rychle se přetočit tak, aby padaly nohama napřed, navíc mají také velmi flexibilní páteř.

A proč zrovna devět životů? Devítka je magické číslo, již staří Řekové jí přičítali nadpřirozené schopnosti a navíc staré anglické přísloví říká, že „Kočka má devět životů. Tři pro hraní, tři se někam zatoulají, a tak zbývají tři.“

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky kočka

Přečtěte si také