Extrém

1. října 2015 13:20

redakce Prima Lajk

KONEC SVĚTA: Stephen Hawking tvrdí, že nás mimozemšťani zlikvidují. Zažijeme apokalypsu?

Známý vědec se rozmluvil pro španělský deník El País o rizicích setkání s mimozemšťany. Asi by nedošlo k přátelské kulturní výměně, ale následovala by katastrofa. Hawking situaci přirovnal k dobytí indiánských říší Španěly po objevení Ameriky.

Pro Indiány to tehdy skončilo zle a museli se podrobit dobyvatelům. Podle Hawkinga by nás tedy mohl čekat dost podobný osud, pokud by mimozemšťani na Zemi opravdu přistáli. S tím, že bychom mohli být ve vesmíru sami, ani nepočítá.

„Pokud nás navštíví mimozemšťané, výsledek bude dost podobný tomu, když se Kolumbus vylodil v Americe: Pro domorodé Američany to nedopadlo dobře. Vyspělí mimozemšťané mohou být vesmírnými nomády, kteří se budou pokoušet dobýt a kolonizovat všechny planety, na které dolétnou. Pro můj matematický mozek, na základě čísel, je naprosto racionální přemýšlet o existenci ufonů. Ta pravá hádanka je zjistit, jací tito mimozemšťané mohou být,“ řekl pro španělský deník.

Jenže tím děsivé prognózy vědecké superhvězdy nekončily! Do sta let nás počítače prý v inteligenci předeženou. „Až se to stane, musíme zajistit, aby úmysly počítačů korespondovaly s našimi,“ dodal.

Podívejte se na snímky UFO z archivu NASA:


Přečtěte si také