Extrém

2. prosince 2014 13:20

Táňa Sáblíková

Krása nesmírná, ale… Realita, nebo Photoshop?

Poznat to, co je opravdu reálné, od toho, co je dodělané ve Photoshopu je občas opravdu umění. Fotografové se totiž v současnosti nebojí svá díla dobarvovat, různě je upravovat, prostě s nimi dělat psí kusy…

Některé snímky jsou ale opravdu unikátní tak, jak je zachytil objektiv fotoaparátu. Přesně s tou barevností a okamžikem, který bere dech. Takové jsou například snímky v naší fotogalerii.

Jindy je naprosto zjevné, že fotografie byla upravená dodatečně, příkladem za všechny bylo objevení tzv. crabzilly u pobřeží jižní Anglie. Šikovný fotograf na podzim tohoto roku udělal ve Photoshopu montáž, které lidi dokázali uvěřit, a to i přesto, že existence takto velkého kraba je naprosto nepravděpodobná.

Photoshop se také používá při úpravách fotek na titulní stránky různých časopisů – a někdy to je opravdu hodně velká změna. To uvidíte, když se vám dostane do ruky originál a fotografie po úpravě. Jak moc velká změna? To dokumentuje naše další fotogalerie.

Tím, co je, nebo není upravené, se zabývali již kolegové z Prima Zoom. A mají pár tipů, jak poznat, že na fotce není až tak všechno pravé:

Sdílejte článek
Štítky Photoshop

Přečtěte si také