Extrém

10. července 2015 11:31

Lucie Průchová

KRÁSNÉ GESTO LÁSKY: Šestnáctiletá dívka splnila poslední přání svému umírajícímu příteli!

Poslední přání smrtelně nemocného chlapce bylo jasné: „Chtěl bych být tvým mužem.“ Dívka mu jeho přání splnila, stihli to tři dny předtím než zemřel.

Amie Cresswell z Brierley Hill v Anglii vzpomíná: „Když jsme si vyměnili prstýnky a první manželský polibek, řekl: „Přál bych si, abych měl více času. Až se mě na tebe bude Bůh ptát, řeknu mu, ano, to je moje láska, tohle je moje žena.“ To mě rozplakalo a řekla jsem mu: „Také bych si přála být s tebou celý život, ale jsem moc ráda, že jsme měli alespoň šanci, prožít tuto šťastnou chvíli a uchovat si na ni vzpomínku.“

Poznali se před osmi měsíci a hned se do sebe zamilovali. V tu dobu již Omar Al Shaikh věděl, že má akutní myeloidní leukemii. Byla mu diagnostikována, když jednou z ničeho nic omdlel během fotbalového utkání a byl převezen do nemocnice.

Léčil se a vypadalo to, že má šanci a že se najde vhodný dárce, ale jak šel čas, Omarova nemoc se bohužel vrátila.

Zatímco on doufal, že se najde dárce s odpovídajícími kmenovými buňkami, aby mu dal šanci žít, lékaři přišli se strašným ortelem – řekli, že už je příliš pozdě na transplantaci, a že má s největší pravděpodobností méně než týden života.

Měl totiž arabsko–rumunský původ, a kvůli tomu bylo obtížné najít vhodného dárce.

„Když mu bylo řečeno, že se nemoc vrátila a že nemá šanci přežít, byl to pro nás pro oba masivní šok. Věděla jsem, že chci stát při něm a že ho neopustím.“

S vědomím, že mu bude po boku až do samého konce, se Amie rozhodla splnit jeho poslední přání, kterým bylo oženit se s ní. Brzy na to se konala svatba v nemocnici. Nezbývalo jim totiž mnoho času. Svůj svatební den prožili obklopeni rodinou a přáteli. O tři dny později Omar zemřel, držíc Amienu ruku.

„Mám naprosto zlomené srdce,“ řekla Amie. „Mluvili jsme o svatbě, ale nikdy jsem si nepředstavovala, že to bude v mých šestnácti a za takovýchto podmínek. Mysleli jsme, že spolu zestárneme. Obřad byl tak smutný, ale opravdu krásný.

Maminka Omara, Mirabela Al Shaikh, je také ráda, že se svého posledního přání její syn dočkal: „Byl to velmi dojemný obřad a jsem hrdá, že jsem měla tu možnost ho sledovat. Ztratila jsem milovaného syna Omara, ale získala jsem nejlepší snachu na světě.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také