Extrém

19. listopadu 2014 14:00

Lenka Zajícová

Kvůli tamponu jsem upadla do kómatu! Oběť toxického šoku promluvila

Joanna Cartwright (27 let) utrpěla syndrom toxického šoku a upadla do 8denního kómatu. Když se probudila, zapomněla na svoji rodinu i děti.

Matka tří dětí Lacey (8) Nicole (7) a Scarlett-Rose (3) nevěřila, že děti jsou její. Nemohla si na nic vzpomenout a odmítala fakt, že je matka a že děti, které se na ni usmívají, jsou její vlastní potomci. „Sestřičky v nemocnici se ptaly, kdo jsou děti na snímcích vedle postele, ale já jsem to absolutně netušila. Myslela jsem, že je tam někdo dal omylem.“ Řekla v rozhovoru pro britská média Joanna.

Joanna se domnívala, že dostala chřipku a nepřikládala svému onemocnění velkou váhu, náhle však upadla do kómatu a byla převezena do nemocnice, kde byla 14 dní. Nikdo nevěděl, zda se ještě někdy probere. „Časem se moje paměť zlepšila, ale i tak jsou v ní obrovské mezery. Je to hrozné, mám z toho obrovské deprese. Syndrom toxického šoku mě okradl o vzpomínky. Nyní si prohlížím fotoalba z dovolené, ale na žádnou z nich si nevzpomínám. Tamponů se bojím, nyní budu používat pouze vložky, snad od tamponů odradím i své děti,“ dodala Joanna

Syndrom toxického šoku je vzácná nemoc vyvolaná bakteriemi –stafylokoky. Onemocnění bývá vyvolané menstruačními tampony. Příčin vzniku může být ale velké množství a onemocnění může postihnout nejen ženy, ale i muže a děti.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také