Extrém

3. července 2015 14:55

Tereza Javorová

LÁSKA! Manželé spolu byli 75 let. Zemřeli jen pár hodin po sobě

Jeanette a Alexander Toczko spolu začali chodit, když jim bylo pouhých osm let. Svoje "ano" si pak řekli v roce 1940 a byli manželé neuvěřitelných 75 let! Svět pak opustili také společně. Jen pár hodin po sobě.

Příběh jako z červené knihovny je láska Jeanette a Alexandra. Seznámili se už jako malé děti a vydrželi spolu celý život. Alexandr nastoupil k námořnictvu, pracoval v reklamní firmě a později si založil vlastní módní agenturu, kde Jeannete pracovala jako vedoucí stylistka.

Společně vychovali pět dětí a ve stáří se mohli těšit z deseti vnoučat a šesti pravnoučat.

Celý život drželi Jeanette s Alexandrem při sobě a to i ve stáří a nemoci. Alexandr onemocněl jako první. Měl problémy s kyčlí a nakonec zůstal upoutaný na lůžko. Jeannette mu byla oporou, a i když pro ni bylo těžké vidět svého manžela chátrat, byli si alespoň nablízku. Už dříve se dohodli, že za žádných okolností nechtějí jít do pečovatelského domu a chtějí zemřít spolu v náručí. To se jim nakonec povedlo.

Ve věku 95 let jako první odešel Alexandr. Jeho zdravotní stav se dramaticky zhoršil a 17. června naposledy pohlédl na svoji manželku. Ležela totiž celou dobu vedle něj a držela ho za ruku.

"Tatínka objala a řekla: Vidíš, to je to, co jsme chtěli. Zemřel jsi mi v náručí a já tě miluju. Počkej na mě tam, za chvíli jsem u tebe," svěřila je Jeanettina dcera. A opravdu se tak stalo. Jeanette zemřela jen pár hodin po svém manželovi, kterého stále ještě držela za ruku.

Sdílejte článek
Štítky stáří

Přečtěte si také