Extrém

6. března 2015 11:00

Lucie Průchová

LEGO módní doplňky... To musíte mít!

Před téměř šesti lety jsem začala dělat šperky z kostiček Lego. Náušnice, náramky, brože, manžetové knoflíčky – skoro vše, co spadá do této kategorie.

Od začátku jsem měla jasnou představu o navrhování skutečných kabelek vyrobených z této populární stavebnice. Ale ne jen tak, že se spojí a nikdy už z nich nemůže vzniknout nic jiného. Šlo mi o to, aby se tyto kostičky daly i nadále používat, aby neztratily svou funkčnost.

Nějakou dobu jsem pracovala na návrzích a měnila techniky, abych našla ty správné nástroje a materiály. Cílem bylo použít co nejméně materiálů kromě plastových kousků stavebnice. A podařilo se, na výsledek mého snažení se právě díváte a musím říct, že jsem s ním docela spokojená.

V loňském roce jsem začala používat i pozlacené kousky. Je to zcela nový pokus a nejtěžší na tom bylo najít někoho, kdo by byl schopen je pro mě vyrábět. Pouze jedna společnost byla nakonec ochotna se mnou spolupracovat a dodávat malé množství takto upravených kousku, které potřebuji.

Většina mých kamarádů si myslela, že jsem se totálně zbláznila, když jsem před šesti lety přišla s tím, že budu navrhovat a vyrábět módní doplňky z Lega a že se tím chci dokonce živit a platit tím své účty. Teď už tomu ale věří, a dokonce říkají, že mám jednu z nejlepších prací, jaká vůbec může být.

-lup

Sdílejte článek
Štítky Lego stavebnice materiál doplněk

Přečtěte si také