Extrém

7. srpna 2015 13:30

Lenka Zajícová

Lékař řekl mladé ženě, že by měla jít na potrat, jelikož se u ní projevila rakovina. Co následovalo?

Elizaveta Bulokhova (24) je Kanaďanka litevského původu, která se živila jako modelka než jí do cesty vstoupil nádor. Bohužel v té době byla již těhotná, a stála tak před nesnadným rozhodnutím: Podstoupit potrat,nebo plod donosit a začít chemoteriapii až po porodu

Když byla na dovolené v Amstrdamu společně se svým manželem, začal jí bolet zub. Bohužel ze zkaženého zubu se „vyklubal“ nádor. Většina lékařů Elizavetě doporučila potrat, přestože byla již v pokročilém stádiu těhotenství.

Samozřejmě jsem na to nejprve kývla, byla to pro mě nová situace a chtěla jsem přežít. Se svým synem jsem často mluvila a když jsem se rozhodla pro potrat, poprosila jsem ho, aby se už nehýbal, protože jsem z každého jeho pohybu začala plakat. Uvědomila jsem si, že je to už můj syn a já jsem jeho matka. Od potratu jsem ustoupila. Nevěděla jsem, jaký osud nás čeká, ale já jsem nechtěla být ten, kdo o něm rozhodně.“ Elizaveta si tedy malého Valentýna nechala a porodila ho 10 týdnů před termínem. Ještě v průběhu těhotenství jí byl nádor odstraněn společně s 95% čelisti, ta byla nahrazena implantátem. Dnes je Valentýnovi již půl roku a Bulokhova úspěšně dokončila chemoterapii. Jak byste se v tom okamžiku zachovali vy?

Sdílejte článek

Přečtěte si také