Extrém

1. května 2015 16:00

Lenka Zajícová

Líbání. Fakta, která vyděsí, pobaví i překvapí

K 1. máji jsme se rozhodli pro vás připravit zajímavý přehled informací týkajících se líbání. Už jste dostali pusu pod rozkvetlou třešní? Nebo lépe, chcete ji vůbec dostat?

♥ Polovina žen ukončí vztah jen proto, že jim muž nevyhovuje při líbání. Při polibku se spouští řada neurochemických reakcí, díky nim ženy dostanou signál, zda chtějí ve vztahu pokračovat nebo ne. 

 ♥ Muži prý vnímají líbání jako pobídku k sexu. Nic víc, nic míň. Uvedla to studie Colombia Univerzity a výsledek nás opravdu nepřekvapuje.

♥ Většina prostitutek nelíbá na ústa. Líbání je pro ně intimnější než většina sexuálních praktik. Takže orální sex ano, ale pusa ne? Zajímavé…

♥ Při výměně francouzského polibku si s partnerem vyměníte až 40 000 parazitů. ♥ Pro ženy je líbání pečetí vztahu, mužům jde o sex. Uvedla to studie otištěná v magazínu Evolutionary Psychology. ♥ Pro ženu je nejhorší při líbání, když muž slintá a funí. ♥ První polibek je katalyzátoru pořádné dávky dopaminu. Díky tomuto hormonu chcete víc fyzického kontaktu, ale také třeba ztrácíte chuť k jídlu. ♥ 80 procent lidí při líbání nahne hlavu na pravou stranu. ♥ Při líbání se nám do mozku dostává víc kyslíku a zvětšují se nám (mimo jiné: D ) i oční panenky. ♥ Víc lidí si pamatuje ve vztahu první polibek než první soulož.

Sdílejte článek

Přečtěte si také