Extrém

5. června 2016 15:51

Tereza Javorová

MANUÁL: Jak se zbavit AKNÉ jednou provždy? 6 zaručených tipů pro holky i kluky!

Pupínky tě neskutečně štvou, ale ještě více tě vytáčejí řeči, že to chce trpělivost a že z toho vyrosteš... Jak se akné zbavit hned?

Nevypadá to hezky, sráží ti to sebevědomí a necítíš se ve své (poďobané kůži) dobře. Pokud jsi holka, dost můžeš zamaskovat make-upem, ale kluci to mají horší. Jak se pupínků konečně zbavit?

1. Radikálně překopej jídelníček – nejez mastné a tučné jídlo, sladké omez na minimum a začni jíst více ovoce a zeleniny. Že to vypadá spíš jako dieta, jak shodit pár kilo? Omyl. Spousta kožních problémů vychází zevnitř, takže když vyčistíš tělo, vyčistíš i pleť.

2. Čisti – a to nejen správným jídelníčkem, ale i zvenčí. Vyzkoušej několik produktů proti akné a vyber si ten, který ti bude vyhovovat nejvíce. Neboj se do kosmetiky i trochu investovat, vyplatí se to. Pozor jen, ať pleť zvytečně moc nevysušíš. Ideální jsou produkty na smíšenou pleť.

3. Nekuř – nechceme nijak moralizovat, ale kouření opravdu nepomáhá mít krásnou a zdravou pleť. Pupínky v kombinaci s páchnoucími vlasy a oblečením od kouře a zažloutlými zuby opravdu nevypadají moc dobře.

4. Bez mléka – může to znít neuvěřitelně, ale na vině bývají kolikrát mléčné výrobky. Zkus je na pár dní až týdnů úplně vysadit (nebo alespoň značně omezit) a bílkoviny doplňuj hlavně masem. Bude to vypadat jako zázrak, ale pleť se opravdu o hodně zlepší!

5. Bez make-upu – nech pleť občas odpočinout bez nánosů make-upu, který sice pupínky zakrývá, ale póry ještě více ucpává. Naordinuj si víkend na chatě nebo doma prostě offline + no make-up! Odpočineš si psychicky i fyzicky.

6. Odborník – pokud už ti opravdu nic nepomáhá, navštiv odborníka. Můžeš mít na něco alergii, spouštět si to stresem nebo mít jiný zdravotní problém. Určitě ti poradí!

Sdílejte článek

Přečtěte si také