Extrém

25. února 2016 15:25

Tereza Javorová

MANUÁL: Nevzdávej to! 5 kroků, jak mít do konce léta sexy pevné břicho

Nevzdávejte to! Ještě na konci prázdnin se budete moct pochlubit sexy břišáky! Jak na to?

Pevné břišáky nejsou jenom o sklapovačkách. Díky těmto jednoduchým krokům budete mít bříško do konce léta jako pekáč buchet!

Cvičte i vnitřní svalstvo břicha

Jenom sklapovačky nestačí. Právě vnitřní svaly břicha, které bohužel nejsou vidět, jej ale drží pěkně vtažené a pevné. Zajděte si na jógu, kde se střed těla velmi zapojuje, nebo doma cvičte pozice prkna či pilates.

Choďte rovně

Pokud jdete vzpřímeně, automaticky i vtáhnete břicho a narovnáte záda. Posilujete tak důležité svaly, aniž byste trávili hodiny ve fitku!

Cvičte i jiné svalové partie

Nemusíte jen ležet na zemi a trápit břišáky. Svaly břicha se zapojují téměř při jakémkoliv pohybu, nejvíce při kardio cvičení. Tak běhejte, tancujte nebo plavejte a u všeho hlavně nezapomínejte hluboce dýchat.

Jezte lehce

Pokud si k obědu dáte kachnu se zelím, kterou trávíte až do dalšího dne, tak se s plochým bříškem můžete rovnou rozloučit. Jezte lehká a dobře stravitelná jídla, které váš organismus nezatíží a snadno jím projdou.

Omezte cukry

Sladkosti, ale i průmyslově zpracované potraviny, které mají v sobě přidaný cukr, vytvářejí ošklivou pneumatiku na břiše, pod kterou klidně můžete mít vypracovaný sval, ale nikdy nebude vidět. Snažte se přijímat cukr jen ze zralého ovoce a na bílý úplně zapomeňte.

Sdílejte článek

Přečtěte si také