Extrém

26. července 2015 15:04

Lenka Zajícová

Masakr na Faerských ostrovech: Kvůli tradici zde vyvraždili už 250 kytovců!

Brutální událost se každoročně odehrává v podzimním období na Faerských ostrovech. Jedná se totiž o středověkou tradici, která je spíš krveprolitím. Této akce se může zúčastnit každý. Dokonce se sem pořádají i zájezdy.

Nekomerční lov kulohlavce se nazývaná “grindadráp”. Rybáři nejdřív na lodích obklopí kulohlavce a následně je zaženou do zátoky, kde jsou v pasti. Zde jim následně ostrými předměty přeříznou páteř a nechají je vykrvácet.

Podle ochránců zvířat se jedná o extrémně kruté a stresující praktiky. Někteří jedinci krouží ještě hodiny ve vodě.
„Delfíni jsou vysoce inteligentní bytosti, které cítí bolest i strach stejně jako my. Zatímco plavou v krvavé vodě, jsou nuceni dívat se na to, jak umírají jejich rodinní příslušníci. A přitom čekají, než budou popraveni sami,“ zveřejnila ve své výzvě Stop krvavé velrybí porážce organizace na ochranu zvířat PETA.Loni bylo na Faerských ostrovech celkem pět honů, při kterých bylo zavražděno 406 kulohlavců černých, uvedl server msnbc.msn.com.

Kulohlavec černý je kytovec z čeledi delfínovitých. Má kulovitý tvar hlavy a dorůstá až sedmi metrů, váží i 5 tun. Jedná se o velmi sociálně aktivní savce žijích v četných skupinách.


Přečtěte si také