návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

Masakr na Faerských ostrovech: Kvůli tradici zde vyvraždili už 250 kytovců!

Brutální událost se každoročně odehrává v podzimním období na Faerských ostrovech. Jedná se totiž o středověkou tradici, která je spíš krveprolitím. Této akce se může zúčastnit každý. Dokonce se sem pořádají i zájezdy.
Vydáno: 26.07.2015
Masakr kytovců je děsivý
Autor: mirror a profimedia Masakr kytovců je děsivý
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nekomerční lov kulohlavce se nazývaná “grindadráp”. Rybáři nejdřív na lodích obklopí kulohlavce a následně je zaženou do zátoky, kde jsou v pasti. Zde jim následně ostrými předměty přeříznou páteř a nechají je vykrvácet.

Lenka Služba neděli 26.7 12. pokus  - Obrázek 8 Foto:
Podle ochránců zvířat se jedná o extrémně kruté a stresující praktiky. Někteří jedinci krouží ještě hodiny ve vodě.
„Delfíni jsou vysoce inteligentní bytosti, které cítí bolest i strach stejně jako my. Zatímco plavou v krvavé vodě, jsou nuceni dívat se na to, jak umírají jejich rodinní příslušníci. A přitom čekají, než budou popraveni sami,“ zveřejnila ve své výzvě Stop krvavé velrybí porážce organizace na ochranu zvířat PETA.

Loni bylo na Faerských ostrovech celkem pět honů, při kterých bylo zavražděno 406 kulohlavců černých, uvedl server msnbc.msn.com.

Kulohlavec černý je kytovec z čeledi delfínovitých. Má kulovitý tvar hlavy a dorůstá až sedmi metrů, váží i 5 tun. Jedná se o velmi sociálně aktivní savce žijích v četných skupinách.

Článek je zařazen v: tradice , ostrov , středověk , porážka