Extrém

23. května 2015 11:07

Lenka Zajícová

Matka čtyř dětí statečně ukázala na Facebooku tvář poté, co ji o ni připravila rakovina. Někteří si ji smazali z přátel!

Helen Butchart (54), měla nádor v obličeji, na který přišla zcela náhodou při pravidelné návštěvě zubaře. Kvůli rakovině přišla o 52 procent obličeje i o oko.

Žena, která 17 let pracovala jako květinářka, byla diagnostikována s rakovinou teprve letos v lednu. Zákeřná nemoc ji připravila o zrak i lícní kost. „Hrozně to bolelo, byla jsem na morfiu dnem i nocí. Přemýšlela jsem o sebevraždě,“ řekla žena, které se rozhodla po plastické operaci zveřejnit své snímky na sociální síti.

Butchart sice nad rakovinou zvítězila, ale její vzhled jí už nikdo nevrátí. Lékaři se jí snažili zrekonstruovat tvář pomocí kosti z ramene a pokožky, která ji byla odebrána z hýždí. Celý zákrok trval 22 hodin.

Helen se velice obávala ukázat svoji tvář, ale pak do toho šla „po hlavě“ a své snímky krátce po operaci uveřejnila na Facebooku. Chtěla předejít nepříjemným otázkám a pohledům svého okolí, až začne opět chodit do práce. Jenže ouha, mnoho lidí si ji z přátel smazalo, protože její fotky je pohoršovaly. Helen si z toho nic nedělá, spousta lidí jí fandí.

„Je skvělé, že se nechce skrývat doma a rozhodla se žít svůj život naplno,“ napsala její přítelkyně do diskuze na internetu. Její přátelé a rodina, kteří zjistili, že kvůli svému vzhledu přišla o několik „přátel“, pro Helen vytvořili transparentní účet, na který jí mohou lidé přispívat finančními prostředky. K dnešnímu dni tam má skoro čtvrt milionu korun. Chce vzít svá vnoučata na dovolenou k moři, hned jak se jí udělá lépe. Není báječná?

Sdílejte článek

Přečtěte si také