Extrém

28. února 2019 13:20

redakce Prima Lajk

Matka se zděsila poté, co na YouTube pro děti našla videa s návodem na sebevraždu! Jak se tam dostala?

Matka objevila na YouTube Kids videa s návodem na sebevraždu.

Že internet není úplně bezpečné místo, obzvlášť pro děti, asi není žádným překvapením. Člověk by ale tak nějak čekal, že když už se některé společnosti a weby snaží, aby svůj obsah dětem přizpůsobily, budou si alespoň dávat pozor, aby tomu tak vážně bylo. Jenže teď jedna matka náhodou zjistila, že opak je pravdou. Objevila totiž na YouTube v sekci Kids videa, která dětem radila, jak spáchat sebevraždu!

Na videu podle všeho byl muž ve slunečních brýlích, který názorně předváděl, jak by si děti měly podřezat zápěstí. Zděšená tím, na co právě narazila, rozhodla se žena pochopitelně okamžitě zavolat do několika různých organizací, díky čemuž bylo video následně staženo. Trvalo to však celý týden.

Potíž je v tom, že nedávno žena video objevila zase. Tentokrát už na klasickém YouTube, kde ho opět nahlásila, znovu to ale společnosti trvalo asi týden, než video smazalo. Problém je, že to není zdaleka jediné video a snaha najít a nahlásit všechny by jí samotné trvala prakticky věčnost. Zlobí se tak na samotnou společnost, která podle ní nedělá dost v tom, aby podobný obsah potlačila. Podle ní se teď musí ozvat více rodičů, aby se na věc hlasitěji upozornilo.

Sdílejte článek
Štítky děti video sebevražda YouTube Kids

Přečtěte si také