Extrém

23. září 2014 13:00

Lenka Zajícová

Mladík si vzal drogu Meow Meow, matce vrazil nůž do zad a sobě uřízl veledůležitý orgán

Devatenáctiletý vysokoškolák si vzal drogu, která je na trhu poměrně krátce. Po této droze lidé mají extrémně agresivní náladu. To se bohužel opět potvrdilo i v tomto případě.

Slangový název drogy je Meow Meow, jedná se o syntetickou látku mefedron, po které jsou uživatelé extrémně agresivní. To se bohužel potvrdilo i v případě britského chlapce, který po banální hádce s rodiči, zaútočil na svoji matku a vrazil ji dýku do zad. Následně si uřízl pohlavní úd. Policie ho dopadla poté, co uprchl z domu skrz okno a na omítce i na chodníku zanechával rozsáhlé stopy krve. Matka i syn byli ihned převezeni do nemocnice, kde byli hospitalizováni na jednotce intenzivní péče.

Celý případ je o to zarážející, že chlapec studuje prvním rokem na vysoké škole ve Velké Británii. Patří mezi premianty a je velice přátelský a mezi svými vrstevníky oblíbený.

Slangově se označuje jako mef, dron, MCAT nebo bubliny.]Koncem roku 2009 začaly britské noviny drogu označovat jako meow nebo miaow (česky mňau), tedy názvem, který byl tehdy v ulicích téměř neznámý. V Česku patří mefedron mezi zakázané látky. Do dubna 2011 se však běžně se prodával v obchodech, Češi ho nakupovali také online. Po užití této drogy byly zaznamenány i případy kanibalismu.

Mohlo by vás zajímat:

Podobné články

Sdílejte článek
Štítky drogy Velká Británie Česko agresivita látka drogy