Extrém

23. června 2015 11:59

Barbora Koukalová

Mořské příšery existují! Rybář omylem vytáhl z moře obrovské monstrum, skoro se nevešlo na loď!

Je to tak vzácné zvíře, že u pobřeží Austrálie ho nikdo neviděl skoro sto let. Přesto se rybáři Jamesi Owenovi povedlo něco neuvěřitelného – chytil sedmimetrového žraloka velikého, jenže omylem. Uhynulou parybu pak věnoval místnímu muzeu k dalšímu vědeckému zkoumání.

Žralok veliký patří mezi ohrožené druhy, pomalu vymírá a může za to hlavně jeho chutné maso. U asijských břehů je totiž loven hlavně jako pochoutka.

Přesto nikdo neměl štěstí ulovit žraloka většího než tři metry, proto se tahle australská náhoda rovná zázraku. Rybář James Owen omylem chytil sedmimetrového žraloka velikého, a to v místech, kde ho nikdo neviděl skoro sto let!

Obrovské monstrum vytáhli z moře již mrtvé, ale namísto toho, aby byl žralok zpracován na maso, věnoval jej Owen místnímu muzeu k vědeckým účelům.

Třítunový samec byl už na mole podroben první vědecké prohlídce, do vzduchu ho musel zvednout jeřáb, aby mohl být prozkoumán ze všech stran, pak byl změřen a nakonec rozřezán na části, které poslouží dalšímu výzkumu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také