Extrém

5. března 2015 00:40

Lenka Zajícová

Motosalon a jeho novinky právě teď!

Výstaviště v pražských Letňanech právě dnes otevírá své brány všem fanouškům jedné (i více) stopy. Motosalon dnes začíná!

Jako každé jaro je tu Motosalon. A jako každé jaro se tu objevuje celá hromada novinek. O jedněch jsme vás už informovali, tady je pár dalších:

TRIUMPH THRUXTON ACE – SPECIAL EDITION

K oslavě bohaté historické spolupráce Triumphu s Ace Café byla odhalena speciální edice Thruxton Ace. Evokuje siluetu pravého Café racera s famózní čistě bílou a lesklou černou barvou. Thruxton Ace je osazen stejným motorem jako známý Triumph Thruxton, který je poháněn silou paralelního dvouválce jako Bonneville. A s maximální silou 69 koní a 69 Nm kroutícího momentu je cítit výkon v širokém spektru otáček spolu s podrážděným zvukem stylových chromovaných výfuků.

HONDA NM4 VULTUS

Vypadá jako Robocop na dvou kolech. Je to křižník silnic. Výrazná přední kapotáž vytváří vyloženě kokpit pro řidiče. V předním potonu jsou umístěny dokonce ukládací prostory. Jeden z nich obsahuje zásuvku na 12 V, druhý je prázdný a nabízí objem 3 litry. Verze NM4-02 pak přidává dozadu integrované kufry.

Motorka je sice dvoumístná, ale je určená především pro jednoho. Opěrka, kterou vidíte za sedadlem, je totiž sklopná a pak slouží spíš jako provizorní místo pro „ledniňák“.

Technika motorky je vcelku známá. Jde o motor o objemu 745 ccm parallel-Twin, který byl uveden nedávno u příležitosti aktualizované řady NC. Výkon 54 koní při 6250 otáčkách za minutu asi není to hlavní, co nás tady zajímá. Motor je naladěn do středních výkonů, ale hlavně na velmi nízkou spotřebu. Takže dokáže jezdit i za 2,5 l na 100 km! Motor je zasazený do ocelového rámu, který nesou 43mm vidlice vpředu a Pro-Link vzadu. Provozní hmotnost motocyklu je 245 kg.

Jak na Motosalon

Super motocykly budete moct vidět už 5. 3. od 12.00 do 19.00. V dalších dvou dnech pak od 10.00 do 20.00 a v neděli 8. 3. od 10.00 do 17.00. A kde? Tradičně na výstavišti v Letňanech (Beranových 667, Praha 9 – Letňany). Jak se sem dostanete? Nejjednodušeji metrem na stanici metra C Letňany a pak kousek pěšky nebo zvláštní autobusovou linkou až k výstavišti.

Kdo přijede autem, pro toho jsou zde připravena parkoviště, motorky a čtyřkolky mají parkování zdarma na vyhrazené ploše!

Základní vstupenka koupená na místě stojí 200 Kč, 160 Kč pak zaplatí ti, kteří se on-line předregistrují a zaplatí třeba až na místě. Stejně budou platit i studenti, děti 6–15 let, důchodci a držitelé průkazů ZTP nebo ZTP/P. V pátek je navíc sleva pro studenty na 100 Kč!

Kdo to stihne, může ještě ve čtvrtek 5. 3. ve 13.00 vidět odhalení nové motorky Honda RCV Karla Abrahama pro další sezónu MotoGP za účasti nám z pořadu Autosalon známého motocyklového kaskadéra a testovacího jezdce Pepy Sršně. Chybět ale samozřejmě nebudou takoví motocykloví fanoušci, jako je šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, muzikant Václav Noid Bárta, herečka Alice Bendová nebo dvojice moderátorů Petr Vágner a Dalibor Gondík.


Přečtěte si také