Extrém

5. června 2014 11:00

Lenka Zajícová

Mysleli jste si, že je vaše práce nudná? Počkejte, až si přečtete o nejzajímavějších zaměstnáních světa!

Podívejte se na práce, o kterých jste dosud neměli tušení.

1, Testovač pachu

Velké kosmetické společnosti skutečně zaměstnávají lidi, kteří mají testovat efektivitu deodorantů a antiperspirantů na vlastní nos.

Jejich úkolem je čichat si k podpaždí lidí, kteří testují nové výrobky, a z toho usoudit, zda skutečně fungují, nebo se musí poslat zpátky do výroby. Tak tahle práce asi nám zaručeně nevoní.

2, Ochutnávači psího žrádla. Kdyby mohli naši miláčci mluvit, nemuseli by lidé testovat psí granule a konzervy. Tato práce sice nezní vůbec lákavě, ale je prý velice dobře placená. Nemluvě o tom, že zvířecí jídlo údajně vůbec nechutná špatně. No asi to zkoušet nebudeme.

3, Ohřívač postelí

Britský hotel Holiday in Kensington nabízí speciální služby, mezi které mimo jiné patří, že za vámi na pokoj pošlou pracovníka, aby vám zahřál postel vlastním tělem.

4, Spáč

Ano, je to tak. Existují firmy, které vás posílají po světě, abyste vyzkoušeli různé matrace. Dostáváte tak slušně zaplaceno, že cestujete a spíte. Jako argument, proč jste opět přišli do práce pozdě, to ale raději nepoužívejte.

5, Odháněč holubů

Tohle je sice trošku nuda, ale pro vaši fyzičku je to ideální zaměstnání. Lítáte náměstím a za pomoci tyče odháníte holuby.

6, Sběrač mrtvol

Je dost možné, že na americké dálnici uvidíte někoho sbírat mrtvá zvířata. Sběrač mrtvol je totiž zatraceně dobrý flek. Ve smlouvě údajně stojí i poznámka o tom, že si nalezenou zvěř může nechat. To je fakt lukrativní nabídka. Práce je velice dobře placená, protože vzhledem k rychle projíždějícím automobilům se jedná o vysoce nebezpečné zaměstnání.

7, Ochutnávač čokolády, zmrzliny i kakaa.

Ano, je to tak. Značky jako Nestlé zaměstnávají lidi, jen aby ochutnávali a známkovali jejich dobroty. Sen? Ne, jen realita úzce spojená s nadváhou. Ale zní to skvěle!

8, Profesionální tester tobogánů

Tommy Lynch, kterého zaměstnala britská společnost First Choice, dělá přesně tohle.

Jeho úkolem je testovat výšku, rychlost, kvalitu vody a přistání u různých skluzavek. Dokonalá letní brigáda, ne?

Sdílejte článek
Štítky psí holub zaměstnání mrtvola

Přečtěte si také