Na FAMU otevřou katedru pro youtubery! Univerzita chce učit, jak sbírat subscribery i točit trapná videa (Apríl)

O studium bude zřejmě obrovský zájem.

Neustále slýcháme stížnosti, že české vysoké školy nejdou s dobou a nedokáží pružně reagovat na moderní společenské trendy. Zřejmě i proto se k průkopnickému činu rozhodla pražská FAMU, tedy Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění. K zaběhlým a desítky let fungujícím katedrám, které připravují třeba režiséry, scenáristy či kameramany, totiž přibyde i Katedra online videa!

Ta bude samozřejmě zaměřena především na budoucí youtubery. Jak prozradil Zdeněk Holý, od loňska děkan FAMU, zájem o klasickou televizní i filmovou tvorbu v posledních letech upadá, zatímco rostoucí poptávka po formálním vzdělání v oblasti krátkých online videí je stále vyšší.

Už podle zveřejněných názvů předmětů je zřejmé, že výuka bude cílit na plnohodnotnou průpravu pro povolání youtubera. Mezi vypsanými předměty jsou tak například Zmatený střih, Neadekvátně dramatická hudba, Příprava rádoby šokujícího náhledového obrázku, Titulek - základ kliků, Ignorování autorských práv či Úvod do vlogování. Do prvního ročníku se můžete hlásit do konce dubna, pět nejbizarnějších talentů pak nastoupí řádné studium už letos v září. Tak neváhejte!

Podívejte se do galerie na pětici nejotravnějších youtuberů. Díky kvalitnímu vzdělání se jim už za pár měsíců budete moci vyrovnat!

Sdílejte článek

Přečtěte si také