Extrém

31. července 2014 16:50

Táňa Sáblíková

Na seznamky pozor! Neuvěříte, co udělala jedna v USA

Zaregistrujete se do seznamovací agentury na internetu a doufáte, že najdete toho pravého. Co když ale lidé v agentuře provádějí experimenty s lidskými životy?

V USA se to stalo uživatelům seznamovacího portálu OkCupid. Ten totiž začal provádět experiment se seznamováním. Uživatelům upravoval profily – skrýval fotky, přesouval texty a místo perfektní shody nabízel za potenciální partnery lidi, kteří se k sobě absolutně nehodili! Vedení chtělo zjistit, co se stane.

„Možná jsme populární, možná jsme vytvořili hodně vztahů, možná blablabla,“ napsal Christian Rudder, blogger, který experiment prozradil veřejnosti. Podle něj ale seznamka vůbec nevěděla, co dělá!

Podle výsledků studie lidé většinou nedají na vlastnosti, ale na jejich vzhled, který hodně přeceňují. Proto také seznamka během experimentu fotografie skrývala. Navíc podle průzkumu zjistila, že mladé dívky si na svůj profil většinou nepíšou žádné své údaje a nahrají jen fotku v plavkách. Poté čekají, kdo se jim ozve.

Seznamka OkCupid navíc není první, kdo podobný experiment provedl, v minulosti podobně experimentovala i sociální síť Facebook. OkCupid ale nakonec všem, co byli do průzkumu nechtěně zapojeni, prozradila, kdo je pro ně vhodným partnerem, se kterým by se měli seznámit.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky seznamka experiment agentura průzkum

Přečtěte si také