Extrém

18. května 2016 13:56

Tereza Javorová

NÁVOD: 7 spolehlivých tipů, jak bezbolestně a rychle zhubnout

Léto začíná a vy se děsíte dvoudílných plavek? Starosti hoďte za hlavu a pojďte s tím něco udělat. Poradíme vám 7 spolehlivých bodů, podle kterých půjdou kila dolů jako po másle.

  1. 1. Všechno je to jenom v hlavě

Jistě, tohle je heslo, které všichni známe, je ale dobré si občas pár věci připomenout. Jestli chcete skutečně něco dokázat, musíte si věřit a být přesvědčení o tom, že to zvládnete. Nedějte to pro ostatní. Zhubněte, aby vy jste se cítila lépe. Je velice důležité mít se rád, ale zároveň pro sebe taky musíte něco udělat. Takže první krok ke spolehlivému hubnutí? Věřte si!

  1. 2. Trpělivost

Pokud skutečně chcete mít ploché bříško a to nejen na jedno rande, ale po celý rok, musíte k tomu tak i celý rok přistupovat. Takže pokud nechcete, aby se vám vaše celulitida vrátila, musíte začít pomalu a postupně. Nárazové diety, jsou úplně zbytečné a hlavně velice nezdravé.

  1. 3. Zdravá strava je základ

Nemusíte držet žádné hloupé diety a trpět hladověním. Stačí se zaměřit jen na určitě potraviny, které nemusíte úplně vynechat ale pouze potlačit. Jako je například bílé pečivo, sladké cukrovinky nebo mastné a smažené věci. A naopak se zkuste zaměřit na zeleninu, ovoce, rýži, ryby… To, že hubnete, neznamená, že si upíráte půlku věcí z jídelníčku. Naopak váš jídelníček teď může být daleko pestřejší, než byl kdy dřív.

  1. 4. Pravidelnost

Nepřejídat se a jíst pravidelně. To je jedno z nejdůležitějších hesel. Malé dávky v častých pravidelných intervalech vašemu tělu přinesou jen uspokojení.

  1. 5. Pohyb vás musí bavit

I když za vaše kila navíc může ve většině případů spíše strava, ani bez kousku pohybu nic nejde. Pokud nemáte sport rádi, ale přesto chcete zhubnout, berte to pozitivně! Při ničem jiném si tolik hlavu nevyčistíte, jako při běhání. Plavání vám uvolní záda z celodenního sezení a jakýkoli sport, především týmový, vám dá tunu nových zážitků. Nebo zkuste přemluvit někoho, ať si jde zaposilovat s vámi, ve dvou jde všechno lépe.

  1. 6. Pitný režim

Dodržovat pitný režim je také velice pro vaše tělo velice důležité. Ovšem přeslazenými limonádami si při hubnutí moc nepomůžete. Správně byste za den měli vypít aspoň 2 litry vody. A když už jsme u tekutin, alkohol také není zrovna vhodný. To je totiž skutečně kalorická bomba.

  1. 7. Starejte se o sebe

S pravidelným spánkovým režimem a bez stresu uvidíte, že se bude hubnout hned mnohem lépe. Stačí jen chtít a vydržet.

Sdílejte článek
Štítky návod režim hubnutí dieta jídelníček potrava heslo sport pitný režim hubnutí dieta strava

Přečtěte si také