Extrém

20. února 2015 14:29

redakce Prima Lajk

NECHUTNÉ: Kulturisté pijí mateřské mléko! Funguje to?

Kojící matky, které prodávají své mléko na internetu, mají novou zákaznickou skupinu. Nabouchané kulturisty, kteří se "někde" doslechli, že nejlepší pro budování svalové hmoty je právě mateřské mléko. Funguje to, nebo jsou svalovci totálně vedle?

Jak se to vezme. Mateřské mléko podle odborníků neobsahuje žádnou složku (například v porovnání s kravským mlékem) navíc, která by přispívala k nárůstu svalové hmoty, jak potvrzuje Dr. Jacques Mortiz z New Yorku. Takže v tomhle směru efekt nula. Jenže vymlouvejte jim to. Dezinformace se šíří na internetových fórech a zaujala borce především ve Velké Británii a USA. Kulturisté vzali útokem servery, na které donedávna chodily jen maminky na mateřské. Mléko, které neprošlo patřičným ošetřením a není z oficiální mléčné banky, ale nese riziko infekce.

Každopádně v mateřském mléku jsou živiny: 100 ml mateřského mléka obsahuje asi 7 gramů sacharidů (cukrů), 1,2 gramu bílkovin a 3,5 gramů tuku. Energetický příjem ze 100 ml mateřského mléka je okolo 300 kJ.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie New York Mléko USA kulturistika kulturista mateřské mléko

Přečtěte si také