Extrém

2. března 2015 11:00

Lucie Průchová

Nejdelší řasy v Evropě… A má je chlap!

Tomuto muži z Ukrajiny vyrostly neuvěřitelně dlouhé řasy. Není to ale hříčka přírody, je to díky určitému druhu potravin, který odmítá prozradit. Teď se s nimi uchází o místo v Guinessově knize rekordů.

Valery Smagli (58) z Kyjeva má tak dlouhé řasy, že většina žen z toho omdlévá závistí.

Místním sdělovacím prostředkům prozradil: „Začal jsem jíst něco, co samozřejmě neprozradím, a všiml jsem si, že moje řasy začaly najednou růst. V krátké době se o dost prodloužily. Byl jsem z toho ze začátku dost překvapený, ale pak jsem si řekl, proč ne…“

"Ženy mě zastavují na ulici a ptají se mě, jestli jsou skutečné nebo umělé. Ze začátku se mi jejich zájem líbil, ale abych byl upřímný, jsou stále těžší a moje víčka mě často bolí.

"A také je velice obtížné koukat přes tyto obrovské černé řasy."

"Přemýšlím o tom, že si to nechám patentovat a uvedu tento vynález na trh, takže budu mlčet o tom, co to je."

Valery se chystá nechat si oficiálně změřit své řasy a požádat o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Pravděpodobně by mohl udělat evropský rekord, světový zatím ale asi ne.

Valery Smagli (58) z Kyjeva

Podle světového rekordu v této knize, byla nejdelší řasa dlouhá 6,99 cm. A byla zaznamenána v roce 2007. Jejím majitelem byl Stuart Muller z Floridy a měl ji na levém horním víčku.

Muž ještě dodal: "Myslím, že bych klidně mohl pokračovat a dosáhnout na světový rekord, ale abych byl upřímný, jaký to má smysl?

"Radši budu lépe vidět. Mám v plánu si je nechat zkrátit v profesionálním salonu."

-lup

Další články:


Přečtěte si také